تبلیغات
sitaman - مرد افغان دخترش را فروخت

جستجو

 

مرد افغان دخترش را فروخت

سه شنبه 15 دی 1388   05:12 ق.ظ

با دریافت 2 میلیون تومان
مرد افغان دخترش را فروخت

 مرد افغان كه با دریافت 2 میلیون تومان ، دختر 17 ساله خود را به مرد 65 ساله‌ای در تهران فروخته است؛ تحت تعقیب قرار گرفت.

 با دریافت 2 میلیون تومان
مرد افغان دخترش را فروخت
جام جم آنلاین: مرد افغان كه با دریافت 2 میلیون تومان ، دختر 17 ساله خود را به مرد 65 ساله‌ای در تهران فروخته است؛ تحت تعقیب قرار گرفت.


به گزارش «جام‌جم» صبح دیروز دختر 17ساله‌ای با مراجعه به شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی تهران، خطاب به دادیار سلیمانی گفت: من چند ساعت پیش از محل سكونت خود فرار كرده‌ام و اكنون نیز از پدر خود شكایت دارم.

در پی این اظهارات، وقتی قاضی جنایی خواستار توضیحات بیشتر شد، این دختر خود را مرجان معرفی كرد و گفت: آقای قاضی من 17سال دارم و چند سال پیش به اتفاق والدینم از كشور افغانستان عازم ایران شدیم، اما 2 سال پیش، مادرم براثر ابتلا به بیماری سرطان ، جان خود را از دست داد.

وی افزود: من همراه 2 خواهر و یك برادر در حال حاضر در یكی از شهرك‌های حاشیه‌ای تهران زندگی می‌كنیم، اما از چند ماه پیش، متوجه شدم پدرم در محل كار خود كه یك كارتن‌سازی است با مرد 65 ساله‌ای به نام حمید دوست شده و با آن‌كه من و برادر و خواهرانم ، او را در رفت و آمدهای خانوادگی عمو صدا می‌زدیم، پدرم قصد دارد مرا به ازدواج این مرد درآورد.

پاسخ منفی به خواستگار

دختر جوان در اظهارات خود گفت: چندی پیش، جوانی كه او نیز تابعیت افغان دارد و از بستگان مادری‌ام است، پس از ابراز علاقه به من، به اتفاق یكی از بستگانش رسما مرا از پدرم خواستگاری كرده است، اما با وجود علاقه‌ای كه به این جوان دارم، پدرم با خواستگاری او مخالفت كرده و اصرار دارد باید به عقد ازدواج دوست 65 ساله‌اش درآیم.

وی ادامه داد: وقتی متوجه این موضوع شدم، به پدرم التماس كردم تا از تصمیم خود صرف‌نظر كند، اما وی عنوان كرد وی به دوست خود كه همسرش را چند سال پیش از دست داده، قول داده كه مرا به عقد ازدواج وی درمی‌آورد.

شاكی تصریح كرد: وقتی اصرارهایم برای متقاعد كردن پدرم بی‌نتیجه ماند؛ از طریق یكی دیگر از اقوام خود كه او نیز به همراه پدرم در كارگاه كارتن‌سازی كار می‌كند، باخبر شدم پدرم در ازای دریافت 2 میلیون تومان قصد دارد مرا به اجبار به همسری این مرد كه 8 سال از پدرم بزرگ‌تر است درآورد.

فرار

مرجان 17 ساله گفت: وقتی متوجه این موضوع شدم، تصمیم به فرار از خانه گرفتم، اما به توصیه یكی از همسایه‌هایمان پیش از هر اقدامی به دادسرای جنایی آمده‌ام تا علیه پدرم دادخواست ارائه كنم.

پس از ثبت این دادخواست ، دادیار شعبه دوم دادسرای جنایی به «جام‌جم» گفت: در پی این ماجرا، دستور تحقیق در این زمینه در پلیس آگاهی صادر شد و چون دختر 17 ساله افغان حاضر به بازگشت به محل سكونت خود نبود ، دستور نگهداری از وی در بهزیستی تا زمان روشن شدن وضعیت پرونده‌اش صادر شده است.

سلیمانی اضافه كرد: همچنین نامه‌ای به سفارت افغانستان ارسال شده تا اقدامات قانونی خود را در ارتباط با این دختر شاكی انجام دهند.


نوشته شده توسط : sitaman