تبلیغات
sitaman - آموزش جنسی : عمل جنسی طی بارداری

جستجو

 

آموزش جنسی : عمل جنسی طی بارداری

سه شنبه 15 دی 1388   04:56 ق.ظ

بارداری در انسان اندكی بیش از 9 ماه طول می كشد. آیا زن و شوهر طی این مدت می‌توانند عمل جنسی داشته باشند؟ آیا عمل جنسی به جنین آسیب نمی‌رساند؟ تا چه زمانی می‌توان با همسر باردار خود عمل جنسی داشت؟  دكتر جاناتان شر متخصص زنان و زایمان، استادیار مدرسه پزشكی سینایی نیویورك و نویسنده‌ی كتاب پیشگیری از سقط جنین، به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

بارداری در انسان اندكی بیش از 9 ماه طول می‌كشد. آیا زن و شوهر در این مدت می‌توانند عمل جنسی داشته باشند؟ آیا عمل جنسی به جنین آسیب نمی‌رساند؟ تا چه زمانی می‌توان با همسر باردار خود عمل جنسی داشت؟ چه مدت پس از عمل سزارین می‌توان عمل جنسی را از سرگرفت؟ این پرسش‌ها برای اغلب خانم‌های باردار پیش می‌آید. دكتر جاناتان شر، متخصص زنان و زایمان، استادیار مدرسه‌ی پزشكی سینایی نیویورك و نویسنده‌ی كتاب پیشگیری از سقط جنین، به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد. 

  آیا داشتن عمل جنسی در دوران بارداری به سلامت مادر یا جنین آسیب نمی‌رساند؟

  داشتن عمل جنسی در یك بارداری عادی اشكال ندارد. به طور معمول، میل جنسی زن طی 12 هفته‌ی اول كاهش می‌یابد، اما شما می‌توانید از آغاز تا پایان بارداری عمل جنسی داشته باشید. با وجود این، اگر طی بارداری مشكلی مانند خونریزی یا انقباض‌های پیش از موعد رخ دهد یا اگر دهانه‌ی رحم در پایان بارداری گشاد شود، پزشك به شما سفارش می‌كند عمل جنسی نداشته باشید. بنابراین، اگر درباره‌ی عمل جنسی طی بارداری نگران هستید یا در این‌باره پرسشی دارید یا به مشكلی برخورده‌اید، به پزشك خود اطلاع دهید.

  آیا عمل جنسی به هر حالت و به هر نحوی می‌تواند انجام شود؟

  عمل جنسی به هر حالت و به هر نحوی می‌تواند انجام شود، به شرط این كه خونریزی مهبلی، سابقه‌ی زایمان پیش از هنگام و گشاد شدن دهانه‌ی رحم وجود نداشته باشد (پزشك شما باید وضعیت دهانه‌ی رحمتان را پس از آزمون هفته‌ی 36 به شما بگویید، وگرنه به او یادآوری كنید). البته، در هر صورت مردان باید از داخل كردن عمیق و با فشار به مهبل خودداری كنند، زیرا ممكن است به همسرشان آسیب برساند.

  چه مدت پس از عمل سزارین می‌توان عمل جنسی داشت؟

  پس از عمل سزارین پزشك شما هر 4 هفته بررسی پس از زایمان را انجام می‌دهد. هر زمان كه او به شما گفت مشكلی وجود ندارد، می‌توانید عمل جنسی را آغاز كنید. پس با مشورت با پزشك نگرانی‌ها را برطرف كنید و فرصت را از دست ندهید. بیاد داشته باشید كه پزشك شما بهترین كارشناسی است كه می‌تواند به شما پاسخ درست را بگوید. 


نوشته شده توسط : sitaman