تبلیغات
sitaman - آموزش جنسی : ساختمان آلت جنسی زنانه

جستجو

 

آموزش جنسی : ساختمان آلت جنسی زنانه

سه شنبه 15 دی 1388   05:28 ق.ظ

آلت جنسی زنانه كه مهبل(Vagina) نامیده می‌شود، از منفذ مهبلی آغاز می‌شود، حدود سیزده سانتی‌متر به درون بدن ادامه می‌یابد و به دهانه رحم(Cervix) می‌رسد. مهبل از سه لایه بافتی درست شده است. لایه‌ی سطحی آن مخاط نام دارد. لایه دیگر از بافت ماهیچه‌ای درست شده است و بیشتر در یك سوم بیرونی مهبل منقبض می‌شود. لایه‌ی سوم از بافت پیوندی است و مهبل را به ساختارهای درونی بدن متصل می‌كند.

آلت جنسی زنانه كه مهبل( Vagina ) نامیده می‌شود، از منفذ مهبلی آغاز می‌شود، حدود سیزده سانتی‌متر به درون بدن ادامه می‌یابد و به دهانه رحم( Cervix ) می‌رسد. مهبل از سه لایه بافتی درست شده است. لایه‌ی سطحی آن مخاط نام دارد. لایه دیگر از بافت ماهیچه‌ای درست شده است و بیشتر در یك سوم بیرونی مهبل منقبض می‌شود. لایه‌ی سوم از بافت پیوندی است و مهبل را به ساختارهای درونی بدن متصل می‌كند.

  مهبل در زمانی كه فرد از لحاظ جنسی تحریك نشده است به لوله‌ی پهنی می‌ماند كه دیواره‌های آن روی هم جمع شده است و برخلاف تصور اغلب زنان و مردان، پیوسته به صورت "سوراخ" باز نیست. در واقع، فضای بالقوه دارد. مهبل به خاطر بافت ماهیچه‌ای خود می‌تواند منبسط و منقبض شود و هنگام زایمان امكان خروج نوزاد را فراهم سازد یا با هر آلت مردانه‌ای سازش پیدا كند. دیواره درونی مهبل پایانه‌ی عصبی چندانی ندارد. نزدیك 90 درصد پایانه‌های عصبی نزدیك منفذ مهبل جمع شده‌اند. بنابراین، این بخش مهبل از دو سوم پایانی آن حساس‌تر است.

AWT IMAGE

    لغزنده كننده‌ی مهبل

  هنگام تهییج جنسی، دیواره‌ی مهبل با مایع مهبلی پوشیده می‌شود. دیواره‌ی مهبل غده‌ی ترشحی ندارد، اما رگ‌های خونی موجود در آن در نتیجه‌ی تحریك جنسی از خون پر می‌شوند و با فشاری كه به بافت دیواره‌ی مهبل وارد می‌كنند، باعث خروج مایع میان بافتی(مایعی كه فضای بین سلول‌ها را پر كرد) به سطح دیواره‌ی مهبل می‌شوند. این مایع باعث لغزنده شدن سطح مهبل و آسان‌تر شدن وارد شدن آلت مردانه در آن می‌شود. بدون این لغزنده كننده‌ی طبیعی، عمل جنسی دردناك خواهد بود.

  گاهی به علت جسمی یا احساسی این مایع به مقدار كافی آزاد نمی‌شود. كمبود هورمون یا عفونت مهبل می‌تواند به این مشكل بینجامد. گاهی زنانی كه از قرص‌های ضد بارداری استفاده می كنند، به این مشكل دچار می‌شوند؛ این قرص‌ها مقدار زیادی هورمون پروژسترون دارند. زن و مردی كه رابطه‌ی احساسی خوبی با هم ندارند، ممكن است با این مشكل رو به رو شوند. البته میزان مایع مهبلی با افزایش سن كاهش می‌یابد و نباید عوامل جسمی یا روحی را در آن موثر دانست.

  بدن پس از یائسگی به میزان اندكی هورمون استروژن تولید می‌كند. این امر باعث نازك شدن دیواره‌ی مهبل می‌شود. همچنین، مهبل كوچك‌تر و كم عمق‌تر می شود و زمان بیشتری طول می‌كشد تا مایع مهبلی به اندازه‌ی كافی تولید شود یا تولید آن كاهش می‌یابد. با مشورت با پزشك كه ممكن است به تجویز هورمون بینجامد، می‌توان این مشكلات را تا اندازه‌ای كاهش داد.

  ورزش‌های پس از زایمان

  گاهی مهبل پس از زایمان بخشی از قوام ماهیچه‌ای خود را از دست می‌دهد و احساس می‌شود كه شل‌تر و بزرگتر شده است. این وضعیت باعث می‌شود برخی زن‌ها هنگام عمل جنسی احساس لذت كم‌تری می‌كنند. مرد نیز ممكن است احساس كند دیوراه‌ی مهبل به خوبی آلت تناسلی‌اش را در بر نمی‌گیرد. با انجام ورزش‌های ویژه‌ای می‌توان ماهیچه‌های دیواره مهبل را تقویت كرد. زن باید ماهیچه‌هایی را كه برای توقف جریان ادرار به كار می‌روند، چند بار و برای 3 تا 5 ثانیه به حالت منقبض نگه دارد. این ورزش باید در طول روز چند بار انجام شود و می‌توان آن را هنگام عمل جنسی نیز انجام داد.


نوشته شده توسط : sitaman